Zachowania rodziców

ZACHOWANIE RODZICÓW W TRAKCIE MECZÓW I SPARINGÓW:

• Respektuj ustalenia trenera z twoim dzieckiem w zakresie techniki, sposobu rozgrywania meczu, a unikniesz przekazywania sprzecznych informacji.
  • W trakcie meczu unikaj kontaktów słownych z twoją pociechą. Zawodnik ma z zasady być na boisku niezależny i samodzielny.
  • Nie ujawniaj emocji negatywnych (,,co ty robisz, przecież potrafisz”, ,,jak strzelasz?”), jeżeli nie potrafisz kontrolować swoich reakcji, to powinieneś obserwować mecz z pewnej odległości.
  • W przypadku nagannego zachowania twojej pociechy reaguj stanowczo i konsekwentnie.
  • Po zakończeniu meczu rozmawiaj wtedy, gdy dziecko przejawia taką potrzebę; na początku rozmowy wysłuchaj dziecka, co myśli i czuje. O meczu rozmawiaj, gdy emocje już opadną.
  • Bądź przy dziecku, kiedy przegrało, ale jeśli chce być samo, zostaw je.

18 ZASAD ZACHOWANIA RODZICÓW

Wiadomości (utwórz nową)